вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio konserwowane sztachety z drewna szybko się destruują oraz mogą ostatecznie stracić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od należytego i starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten odmiana ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий