среда, 25 мая 2016 г.

Konstrukcja ogrodzenia z Winylu na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na to ani informowania tego faktu starostwu powiatowemu z wyjątkiem kilku przypadków.

Budowa plot plastykowe na ogrodzenie i bramę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na to oraz informowania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc wyjątkowych przypadków.

Plotki z PCV na ogrodzenie i furtę sztachetowa nie przewyższające poziomu 2,2 m budowane miedzy dwoma sąsiadującymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to również ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń w sąsiedztwie dróg prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy plot z PCV na plot i furtkę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu budowy ogrodzenia winno zawierać formę ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego instalacji a także planowany czas zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia trzeba dołączyć deklaracje o prawie do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych a także o ile jest to potrzebne przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Niekiedy do konstrukcji balaski z PCV na plot i furtę ogrodzeniowa wymagane są dodatkowe uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Stawianie ogrodzenia można zacząć po 30 dobach od chwili zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie uprzednio protestu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, gdy planowane ploty z Winylu na ogrodzenie i bramę sztachetowa jest nieadekwatne z określeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej drogi. W sytuacji kiedy projektowane sztachety z plastiku na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowaprawdopodobnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować załatwienia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu jest ważne przez czas dwóch lat. Wstrzymanie rozpoczęcia robót przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w przypadku ochoty postawienia ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

1 комментарий:

  1. Spot on with this write-up, I actually think this website wants way more consideration. I’ll most likely be again to learn much more, thanks for that info. online casino slots

    ОтветитьУдалить